I ove srijede na Studiju dizajna čeka vas zanimljivo predavanje! 22. siječnja, s početkom u 20 sati predstavit će se dizajner Ivan Antunović, predavanjem naslovljenim “Samoizdavanje”.

U “Samoizdavanju” autor predstavlja odabir radova nastalih u samizdat domeni, na relaciji dizajner – glazbenik. Uz osvrt na vizualni odabir pilot-izdanja kao i onih realiziranih u razdoblju 1998 – 2014, Ivan će kazati i riječ-dvije o svojim uzorima, čiji primjeri oblikovnog djelovanja do danas ostaju za njega nepresušan izvor inspiracije.
Ivan Antunović rođen je, živi i radi u Zagrebu. U struci je aktivan od 1995. godine do danas. Nakon dugogodišnjeg rada u reklamnim agencijama i dizajn studijima, odlučuje se za samostalno djelovanje u području grafičkog dizajna i glazbe, pod pseudonimom Nieuw NDG. Od 2008. godine član je HDD-a u profesionalnoj kategoriji a 2012. primljen je i u članstvo ULUPUH-a, u Sekciju grafičkog dizajna i vizualnih komunikacija. Uz omanja predstavljanja u sklopu grupnih izložbi, sudjelovao je i na zgraf-u 2012, gdje u tematskoj kategoriji ‘Danas je jučer bila budućnost’ osvaja nagradu ‘ZGRAF 2’, međunarodnog žirija – za rad ‘Ljudi koje možda poznaješ’. 2013. godine održao je i svoju prvu samostalnu, retrospektivnu izložbu glazbenih samizdata ‘Did It Myself’ u prostoru hdd Galerije u Zagrebu. Nastavlja surađivati s kolegama iz struke kao i na području glazbe koja je, posebno u kontekstu dizajna, za njega neizostavan faktor i izvor inspiracije. Od 2007. godine surađuje i s portalom muzika.hr, kao recenzent.