U organizaciji umjetničkog kolektiva Preuredi moju pumpu (koja stoji iza ljetne manifestacije Art park) i Turističke zajednice grada Zagreba, ovaj vikend počinje novi projekt pod nazivom Ulični triptih, koji će tijekom 2021. godine obogaćivati zagrebačke ulice pravim malim street art remek djelima.
Riječ je o cjelogodišnjem programu uličnih izložbi koji će ponuditi presjek aktualne domaće street art scene. U sklopu projekta, ulični paneli postat će “živo” slikarsko platno, ulica privremeni umjetnički atelje, a odabrani umjetnici svoj će rad imati prilike izložiti kroz jedinstvenu formu “izložbe u promjeni”. Postav Uličnog triptiha mijenjat će se u ciklusima – svaka tri mjeseca na panelima će osvanuti tri nova umjetnička rada s potpisom različitih hrvatskih autora. Također, kao dodatni element iznenađenja, jedna od tri lokacije svaki put će biti drugačija.
Prvi trojac koji će pretvoriti panele u mala umjetnička djela bit će umjetnici Mislav Lešić, Zvonimir Haramija Hans i Boris Bare, a tijekom startnog vikenda, od 12. do 14. ožujka, oslikavat će se paneli u Radićevoj ulici (kod broja 42), zatim na Dolcu 1 (kod glavnih stepenica tržnice Dolac) te na Trgu bana Jelačića 11 (Centar za posjetitelje).
*Boris Bare za Okolo / foto: Michel Kubaček; Mislav Lešić za Okolo / foto: Sanjin Kaštelan
“S idejom skretanja misli od neizvjesne stvarnosti, potresa i svih njegovih vidljivih posljedica te sa željom da se uz pomoć kista i spreja osvježi centar grada, nadamo se da će novi izložbeni koncept uljepšati pogled na zagrebačke ulice i razvedriti svakodnevicu Zagrepčanima”, izjavili su organizatori ovim povodom.
Ulični triptih pratite na Facebooku i Instagramu.





